Kuşadası, son birkaç yıldır güneşi, denizi ve eğlenceyi arayan İrlandalı ziyaretçilerin gözdesi haline geldi ve biraz da tarih ekledi! Priene gibi antik yerler ve Dilek Yarımadası’nın doğal güzelliği, güneşe tapan en inatçı turistleri bile kumları silkeleyip günübirlik bir geziye çıkmaya ikna edecek turistik yerlerdir.

GÜNÜ KUŞADASI’NIN BİRÇOK PLAJINDAN BİRİNDE GEÇİRİN

Tozlu kumu, yüzme ve su sporları için ideal olan Long Beach’in kristal berraklığındaki suyu, Yüzmek ve dinlenmek için mükemmel bir yer olan Gençlik Kampı yakınında bulunan Love Beach ve 40 km’lik sahil şeridi boyunca çeşitli diğer plajları ile Kadınlar Plajı’nı ziyaret edin. Hangisini seçerseniz seçin hepsi birbirinden güzel.

GÜVERCİN ADASI’NI KEŞFEDİN VE MÜZEYİ ZİYARET EDİN

Kuş Adası olarak da bilinen Güvercin Adası, Kuşadası’nın simgesidir ve Kuşadası (Kuş Adası anlamına gelir) adının geldiği yerdir. Adanın konumu, kıyıları güvence altına almak ve denizden gelecek saldırıları önlemek için stratejik bir konuma sahip olduğundan, Osmanlı döneminde ve öncesinde askeri amaçlarla kullanılmıştır. Korsanlara karşı kullanılan kayaların üzerinde duran Bizans kalesi “Korsan Kalesi” olarak biliniyor. Müzeyi ziyaret edin veya sadece oturun ve Kuşadası’nın panoramik manzarasının keyfini çıkarın.

ZEUS MAĞARASI’NDA YÜZÜN

Milli Park’a girmeden önce ağaçların ve çiçeklerin gizlediği gizli ve mistik Zeus Mağarası’nı bulacaksınız. Mağaranın içindeki pırıl pırıl berrak ve derin maden suyu, burayı yüzmek için mükemmel bir yer haline getirdiğinden, genellikle bir jip safarisinin son duraklarından biridir. Yaz aylarında aşırı soğuktur ve kavurucu sıcaktan gerçekten hoş bir rahatlama sağlar.

Kuşadası ziyaretlerinde izmir havalimanı araç kiralama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Kuşadası

Benzer Yazılar

  • Categories: Haber
    İncele & Kirala
  • Categories: Haber
    İncele & Kirala
  • Categories: Haber
    İncele & Kirala