Araç Kiralama Koşulları

1.Ehliyet ve Yaş
Kiracının kira sözleşmesi sırasında B,C grubu araçlar için 23 yaş ve en az 3 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir. Diğer gruplar için 28 yaş ve en az 5 yıllık ehliyete sahip olunması gerekmektedir.

2.Kiralama Süresi
En az bir gündür. Uzun kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

3.Fiyatlar
Fiyatlara kasko sigortası, yağlama, bakım, 7/24 yol yardım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir. % 18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Araçlarımızda aylık 4.000 km sınırı bulunmaktadır. Aşılması durumunda km başına 50 krş tahsil edilecektir.

4.Ödeme
Kiralama başlangıcında toplam kira bedeli peşin tahsil edilir. En kısa kiralama 24 saat olup, 3 saati geçen gecikmemeler de 1 gün olarak hesaplanır. Ayrıca 200 Euro depozit alınır ve dönüşte iade edilir. Geçerli American Express, Visa, Diners, Eurocard, Master Card sahiplerinden depozit koşulu aranmaz.

5.Sigorta
Tüm araçlarımız kasko sigortalıdır. Normal kazanın dışındaki, lastik yarılmaları, far ve cam kırılmaları, stepne çalınmaları, ruhsat ve anahtar kaybolması sigorta kapsamı dışındadır. Kiracının sigorta fonu ödemesi halinde sorumluluğu kalkar. Sigortanın geçerli olabilmesi için en geç 48 saat içerisinde trafik kaza zaptı ve alkol raporunun “TDH Rent a Car İzmir” Bürolarına ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması, kazanın uyuşturucu – alkol etkisi altında olmaması ve yasal hız sınırları içinde yapılmış olması gerekmektedir; aksi takdirde aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Aracın çalınması durumunda kiracı, araç 45 gün içinde bulunursa aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini ödemekle yükümlüdür Kiracı dışında aracı ikinci bir şahsın kullanabilmesi; ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi takdirde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur. %100 sürücü kusurlu hasarlarda, sürücünün 200 Euro sigorta muafiyeti ödeme sorumluluğu olup ayrıca aracın serviste yattığı gün kaybı alınır.

6.Teslim Bırakma
TDH Rent a Car İzmir bürolarının bulunduğu yerlerde teslim bırakma ücretsizdir. Bu kentlerde teslim bırakma, önceden haber vermek koşulu ile; otel, işyeri, gar, liman vb. yerlere yapılabilir. TDH Rent a Car İzmir bürolarının bulunmadığı Şehirlerdeki araç teslim ve iadelerinde kiralanan yerden itibaren 0.2 Euro/km teslim ücreti uygulanır

7.Trafik Cezaları
Trafik cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir. TDH Rent a Car İzmir zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirtilen araç türünü değiştirebilir. Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.

8.Havaalanında Araç Teslim Alma
Rezervasyon bilgilerinizde belirtilen uçak inmeden bir saat öncesinden aracınız size hazır bir vaziyette dış hatlar çıkış kapısında şirketimiz yetkilisince isminiz yazılı bir levha ile karşılanıp azami 10 dk. içerisinde aracınız teslim edilir. Bizden ilk kiralamada yanınızda ehliyet, pasaport ve uçak bileti fotokopisini getirmeniz rica olunur.

9.Havaalanında Bırakma
Kiralama sözleşmesinde belirttiğiniz dönüş saatinden yarım saat önce şirketimizden görevli bir arkadaşımız sizi gidiş terminali önünde bekleyecektir. Lütfen aracınızla birlikte Gidiş terminaline gidiniz. Otoparka giriş yapmayınız. Belirttiğiniz dönüş saatinden önce veya sonraki geliş için lütfen şirketimize bilgi veriniz.

10.Araç Kiralama Fiyatlarına Neler Dahildir ?
Kasko sigortası, 7/24 yol yardım, havalimanından teslim alma ve bırakma.

11.Ödeme Nasıl Yapılabilir ?
Araç kiralama başlangıcında peşin olarak alınır. Depozit ise geçerli kredi kartıyla yapılabilir.

12.Araç Arızalarında Ne Yapabilirim ?
Seyahatlerinizde teknik problemlerle karşılaşmamanız için araçların periyodik bakımları zamanında ve eksiksiz olarak yapılmaktadır. Buna rağmen; bir arıza olduğunda bizi aramanız yeterlidir. Sorunu en kısa zamanda gidermek için deneyimli kendi bakım personellerimiz nerede olursanız olun size ulaşıp aracınızın arızasını giderecektir. Arıza süresinin uzaması halinde size aynı grup başka bir araç temin edilecektir.

13.Kaza Durumunda Ne Yapılmalıdır ?
Araç hareket ettirilmeden, 154 ‘ten trafik polisine ulaşılmalıdır. Trafik ve alkol raporu ve kazaya karışan diğer araçların trafik sigortalarının fotokopileri alınıp, TDH Rent a Car İzmir ofisine haber verilmelidir.

14.Kiralanan Araç, Başkası Tarafından Kullanılabilir mi ?
Aracı kullanacak diğer kişilerinde, aracı kiralayan gibi sözleşmeyi imzalaması ve ehliyetinin fotokopisini vermesi gerekmektedir. Ayrıca; sürücüler, B, C, D, grupları için en az 22 yaş, diğer gruplar için 28 yaş koşulunu sağlamalıdırlar.

15.Rezervasyon
İstenilen araç yok ise aynı gruptan diğer bir araç verilir. Kesin rezervasyon için ön ödeme koşulu aranmaz. Rezervasyon iptal ücreti alınmaz.

Not : Güvenlik nedeni ile araçlarımızın bazı doğu ve güneydoğu illerimize çıkarılması yasaktır. Aksi durumda sözleşme ihlali olup geçersiz sayılacaktır. Bu durumda tüm masraflar kiralayana ait olacaktır.